Deklaracja dostępności

Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony zpow.radomsko.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przez 23 września 2018 r. nie są dostępne.
  • Brakuje tekstów alternatywnych do obrazów.
  • Niektóre elementy mają nieodpowiedni kontrast.
  • Dokumenty PDF powstały na podstawie przygotowanych dokumentów z edytorów tekstu (brak odpowiedniej struktury nagłówkowej dokumentów) lub są skanami dokumentów.

Nadmierne koszty

Zapewnienie dostępności elementów wymienionych powyżej oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jakie nadmierne obciążenie opisane w ustawie o dostępności cyfrowej. Pracujemy nad stopniowym usuwaniem barier.

Treści nieobjęte przepisami

Na stronie Kontakt umieszczono mapę dojazdu do placówki niedostępną cyfrowo. Akt założycielski jest dokumentem archiwalnym niedostępnym cyfrowo – został utworzony przed wejściem w życie Ustawy.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Bożena Zawadzka — mailowo sekretariat@zpow.radomsko.pl lub telefonicznie 446834495.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie, podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

ul. Piastowska 21, 97 – 500 Radomsko

Budynek Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Radomsku położony przy ul. Piastowskiej 21 posiada bariery architektoniczne, jest ogólnie dostępny w godzinach urzędowania. Korytarze, schody znajdujące się w ww. obiekcie są ogólnodostępne, nie są jednak odpowiednio oznakowane, zarówno dla osób z dysfunkcją narządu ruchu, jak i słuchu oraz wzroku. Brak dostosowania ww. obiektów wyraża się w ich braku w wyposażeniu w windy, platformy przyścienne, oznakowania różnic poziomów odpowiednią kolorystyką oraz piktogramami informującymi o lokalizacji punktu komunikacji niewerbalnej dla osób głuchoniemych. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z boku budynku znajduje się pochylnia umożliwiająca osobie niepełnosprawnej samodzielny wjazd do środka. Na terenie obiektu nie ma parkingu z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Parking ogólnodostępny z jednym wydzielonym tego typu miejscem znajduje się przy budynku na ulicy Piastowskiej. W placówce możliwa jest obsługa zainteresowanej osoby na parterze. Do budynku można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Opis dostępności komunikacyjnej:

Placówka nie posiada tłumacza języka migowego. W budynku nie ma pętli indukcyjnej.